Léto se nezadržitelně blíží, takže pokud chcete v létě chodit na brigádu, je ten nejvyšší čas se po něčem poohlédnout. Volná místa totiž rychle mizí a jestliže nezačnete hledat již nyní, může se vám lehce stát, že neseženete nic. Poradíme vám, na co si dát při hledání pozor a jak vlastně brigádu hledat tak, aby vaše pátrání bylo úspěšné.

Při hledání brigády je velmi důležitá rychlost

Hledání brigády rozhodně nelze podceňovat. Vše je nutné naplánovat a tomu poté hledání podřídit. Ještě než začněte odpovídat na inzeráty, musíte dobře vědět, kdy budete mít na brigádu čas a samozřejmě znát své psychické i fyzické možnosti. Výhodou je, že u hledání brigády často nemusíte ukazovat životopis, takže vám to ušetří čas. Nic ale nepodceňujte a mějte ho pro všechny případy připravený. Při hledání nové brigády je nejdůležitější čas. Většinou platí, že kdo dřív odpoví, ten brigádu získá. Proto na inzerát odpovídejte nejlépe okamžitě a pokud je to možné tak telefonicky.

Zajímavých nabídek je celá řada

Volná pracovní místa se v současné době nejlépe hledají na internetu. Zaměřte se především na specializované portály, kam

Annonce

Annonce

dávají své nabídky i velké firmy – tím je šance na získání brigády vyšší. Vybírat můžete podle regionu, oboru, výše platu i délky pracovní doby. Při hledání brigády také můžete oslovit konkrétní firmy, zde ale moc šancí většinou nebývá.

Nebojte se vyjet do zahraničí

Pokud neseženete práci v České republice, nemusíte ještě věšet hlavu. Vyrazit můžete i do zahraničí třeba na sběr ovoce. Tato práce v zahraničí je vhodná především pro studenty, kteří se nebojí namáhavější fyzické práce. Při hledání tohoto druhu práce nebo brigády buďte opatrní a vsaďte na osvědčené zaměstnavatele. Nejvíce vám o nich vypoví reference lidí, kteří již na podobné brigádě byli. Na internetu je informací plno, takže stačí jen hledat.