Podnikání na internetu je dobré v tom, že můžete začít „téměr s prázdnými kapsami“. V tomto je podnikání na internetu opravdu dobré a proto se snaží i dost lidí v podnikání na internetu prorazit.

Podnikání na internetu začátek

Pokud se chcete pořádně vrhnout na podnikání na internetu, tak si musíte založit živnostenský list(ŽL) na živnostenském úřadě. Založení živnosti vás bude stát 1 000 Kč. Pokud studujete, nebo budete podnikání na internetu provozovat a zároveň chodit do práce bude se jednat o vedlejší činnost . Výhoda vedlejší činnosti je předvším v tom, že nemusíte platit zálohy na pojištění (zdravotní pojištění a sociální pojištění). Minimální zálohy pro rok 2010 jsou pro zdravotní pojištění 1 601 Kč a pro sociální pojištění 1 731 za 1 měsíc. V případě, že to budete mít na hlavní činnost, tak musít tyto minimální zálohy platit povinně!

Podnikání na internetu -jaké jsou možnosti?

Podnikání na internetu je docela široký pojem, většina lidí vydělává tak, že tvoří weby a na těchto webech má různé reklamy za které inkasuje peníze. Reklama je různá, jsou to především tyto druhy reklamy:

  • Kontextová reklama (například Google Adsense či Sklik od Seznamu)
  • Intetová reklama (billboard)
  • Banery (baney si prodáváte sami)
  • Zpětné odkazy (zpětné odkazy je také nejlepší si prodávat sám
  • Affiliate marketing ( propagujete určitě zboží a pokud si po kliku z vašich stránek někdo koupí, tak dostanete určitou provizi , provize je průměrně okolo 5 procent, záleží na sortimentu)
  • Mediální zastoupení ( prodáte prostory na banery mediálce)
  • Prodej PR článků (buď přímo nebo můžete využít systém Placla.cz)

Podnikání na internetu -neustále se zlepšujte!

Při podnikání na internetu je důležité neustále se zlepšovat a tvořit lepší a lepší weby. Zaměřte se především na kvalitní weby. A netvořte nekvalitní MFA či minisites. Na začátku je dobré nepoužívat peníze na osobní spotřebu, ale investovat je do vašich dalších webů. Můžete si nechat vyrábět další weby či můžete koupit rovnou hotové weby. K nákupu webů je dobrý například webtrh.cz