Ti z nás, kteří podnikají vědí, že podnikání je jedno velké riziko. Dneska jste na vrcholu a zítra můžete krachovat. K čemu je vám všechno co umíte, když jednoho dne můžete narazit na nesolventního partnera a vaše podnikání může jít rázem ke dnu?

Dnešní byznys by měl být především o důvěře. Obchodnímu partnerovi musíte věřit, musíte mít jistotu v někom, s kým chcete obchodovat. Samozřejmě, někteří namítnou, že ta důvěra se nejprve musí získat, na základě dlouhodobější spolupráce a zkušeností. Máte pravdu, ale jde to i jinak.

Informace jsou důležité

Žijeme v době, která je zahlcena a doslova přesycena informacemi. Dnes není problém opatřit si relevantní informace prakticky o komkoli nebo čemkoli. Pokud děláte byznys, určitě není na škodu vědět, že se dají, a to poměrně lehce získat také informace o vašich stávajících, případně budoucích a potencionálních obchodních partnerech. Jestliže chcete znát informace o nějaké firmě, můžete se pídit po informacích na vlastní pěst, potom tyto informace dále zpracovávat a možná se nakonec k výsledku dostanete. Ovšem bude vás to stát poměrně velké množství času. Lepším a  především efektivnějším řešením je již existující databáze firem, kterou si můžete opatřit například na webu albertina.cz. Díky této databázi budete mít potřebné údaje k dispozice rychle a budou opravdu přesné.

Lustrujeme obchodní partnery

Ovšem existuje také nějaká možnost, jak si takového potencionálního obchodního partnera prolustrovat? Zkrátka dají se nějak zjistit o nějaké společnosti, takové informace, jako je například její platební morálka, dluhy, případně další informace? Samozřejmě dají. K tomu, abychom si opatřili tyto a mnohé další informace, můžeme použít insolvenční rejstřík, díky kterému si uděláme kvalitní přehled o tom, jak na tom náš potencionální obchodní partner ve skutečnosti je.