Založit si v dnešní době společnost za účelem podnikání je jednodušší než si většina lidí myslí. Spousta lidí má totiž založení firmy, případně založení společnosti, spojeno s poměrně velkými finančními náklady, velkým množstvím vynaloženého času, úsilí, papírování a jednání s úřady.

Co je ready made společnost

A přitom k založení vlastní společnosti stačí tak málo. Pokud se obrátíte na firmu zabývající se prodejem ready made společností, budete překvapeni tím, jak málo finančních prostředků a času budete pro pořízení své vlastní společnosti potřebovat. Pokud se rozhodnete pro nákup ready made společnosti, kupujete již založenou společnost se splaceným základním kapitálem, která dosud nevyvíjela žádnou činnost a byla zpravidla založena právě za účelem dalšího prodeje. Máte tak jistotu, že nekupujete společnost zadluženou nebo takovou jejíž účetnictví je neprůhledné a rizikové.

Kde hledat pomoc se založením společnosti

Jestliže si chcete společnost vybudovat od základu sami, vybrat si její název, protože u ready made řešení kupujete již pojmenované společnosti, ale nemáte dostatek času a obáváte se administrativních problémů a průtahů, nemusíte zoufat. Obraťte se na profesionály, kteří vás provedou složitým úskalím procedury založení společnosti. Specializované firmy vám poskytnou maximální podporu a asistenci při zakládání společnosti, připraví potřebné podklady, budou komunikovat s úřady a pomohou vám i s dalšími úkony spojenými se založením společnosti.

Sídlo společnosti

Když už přemýšlíte nad založením společnosti, je určitě dobré zamyslet se také nad sídlem vaší společnosti. Adresa sídla společnosti se výraznou měrou podílí na celkovém výrazu firmy. Pokud máte „bezejmennou“ adresu, případně sídlo v místě, které na první pohled nevzbuzuje zdání solidnosti, můžete to poměrně jednoduše změnit. Poskytnutí sídla je dnes velmi rozšířeným způsobem, jak si opatřit solidně a mnohdy až honosně vyhlížející adresu sídla společnosti.