Zákoník práce vymezuje veškerá pravidla ohledně práce pro obě strany. Tedy pro zaměstnavatele i zaměstnace.

Výplata mzdy

Většina se uvádí jak hrubá mzda, tak i čistá mzda. Kalkulačka hrubá mzda kalkulačka vám vypočítá z hrubé mzdy vaši čistou mzdu, která vám pak bude chodit od zaměstnavatele na váš bankovní účet. Odvody jsou v České republice hodně velké, takže vám toho strhnou z hrubé mzdy docela hodně. Půl roku pracujete vlastně jen na stát.

Zákoník práce to je zákon práce

Zákoník práce již dlouhá léta vymezuje pravidla práce pro obě strany. Zákoník práce přesně vymezuje jednotlivé aspekty lidské práce. Najdete informace o tom, jak dlouhá by měla být pracovní doba a jestli máte právo na nějaké přestávky. V článku zákoník práce dovolená se dozvíte jakým způsobem si můžete ve svém zaměstnání vybírat dovolenou.

Odchod do invalidního důchodu

Někdy se stane, že se nám v pracovní době v práci stane úraz a naše pracovní schopnosti jsou snížené tak, že musíme podat žádost o invalidní důchod. Invalidní důchody jsouv dnešní době rozdělené na 3 základní stupně podle toho o kolik byly sníženy vaše pracovní schopnosti. Podle toho je pak také určená samotná výše vašeho invalidního důchodu.